Lopásgátlás
A gépjármű eltulajdonítása az egyik legfélelmetesebb gondolat, mely a tulajdonosok fejébe férkőzhet, és sajnos egyre több rémtörténetet hallani, olvasni, arról, hogy hogyan lopták el valaki másnak az autóját. Számos ravasz trükköt vetnek be a tolvajok, melyeknek könnyedén bedőlhet bárki, így érdemes jobban utána olvasni, hogy mire is érdemes figyelni. Az egyik legáltalánosabb tanács, hogy sohase szálljon ki a kocsiból úgy, hogy közben bent hagyta a kulcsot. Szerencsére manapság már nem csak tanácsokat lehet olvasni, valamint jobban figyelni, mivel van egy szinte biztos módja gépjárműve megfelelő védelmének, ez pedig a lopásgátlás.
Milyen lopásgátló rendszerek léteznek?
Ahogy a nevéből is kiderül, a lopásgátló rendszer megakadályozza, hogy az adott gépjárművet illetéktelen eltulajdonítsák, vezessék, ellopják. Ezt többféle módon is ki lehet vitelezni, melyek közül felsoroljuk a legáltalánosabb megoldásokat.
A legtöbb esetben a lopásgátló rendszer letiltja a gépjármű egy bizonyos részét, ami megakadályozza, hogy vezetni lehessen, vagy elinduljon. Ezt a legtöbb esetben a gyújtás, az önindító, valamint az üzemanyag blokkolásával lehet elérni. Bármelyiket is tiltsák le, az autó nem fog sokáig haladni, illetve el sem fog indulni.
Többféle kialakítású rendszer van, de mindegyiknél a lényeg, hogy a tulajdonosnak nyugtáznia kell, hogy övé a gépjármű. Ezt megteheti járó motornál, valamint indításnál is, valamint a bal első ajtó nyitódáskor is (így, ha mégis bent hagyná a kulcsot járó motor mellett, akkor is nyugtáznia kell a jogos használatot). A legáltalánosabb nyugtázási módok az alábbiak:
- A jogos használónak meg kell nyomnia egy eldugott gombot
- Egy mágneskártyát kell érintenie a felszerelt berendezéshez
- Mobiltelefonja használatával Bluetooth-on keresztüli aktiválással
Mindegyik aktiválási mód rendkívül népszerű, de a legelterjedtebb kétség kívül a mobiltelefonon történő nyugtázás, mivel szinte már mindenki rendelkezik ezzel az eszközzel és szinte mindig magánál tartja az ember. Ha nem sikerül az azonosítás, akkor a rendszer egy hangos sípolással jelzi, hogy valószínűleg nem a jogos tulajdonos ül a volánnál és pár másodperc múlva leállítja a gépjárművet. A lopásgátlás így megtörténik, és ha GPS nyomkövetést is alkalmaz, akkor pillanatok alatt megtalálhatja autóját.
Rendkívül fontos, hogy a tulajdonos senkinek se mondja el, hogy lopásgátló rendszerrel van felszerelve gépjárműve, mivel ez potenciális veszélyforrást jelent. Mindegyik rendszeren található egy szerviz üzemmód, aminek bekapcsolásával deaktiválható a lopásgátló rendszer. Természetesen ez a tulajdonság a szervízeléskor és mosáskor jön a legjobban, mivel így senkinek sem kell elárulnia a gépjárműve sebezhető pontjait. Amint visszakapta autóját után újra aktiválhatja a lopásgátlást.
Hol alkalmazhatóak a lopásgátló rendszerek?
A lopásgátlást a legtöbbször a gépjárművekkel azonosítják azonban nem csak ezen eszközök esetében alkalmazható a technológia. Gyakran szokták kérni, hogy szereljük fel a az alábbi eszközöket a lopásgátló rendszerünkkel:
- Méhkaptárak
- Kölcsönzői hang- fénytechnikai berendezések
- Nagyobb méretű ipari gépek/berendezések (Akár egyedileg állítható távfelügyelettel is)
- Földfelsziní réz vezetékek
- Akta- , pénzszállító-, fotós táskák nyomkövetése, lopásgátlása
- Nagyértékű csomagkövetés, feladástól érkezésig, Önnek is illetve az átvevőnek is (Akár egyedi szenzorokkal ellátva, melyek figyelik a csomagot ért hatásokat, legyen az páratartalom, hőmérségkel, vagy éppen ütődés)
- bármi ami az eszébe jut….
A nyomkövető eszközeink a fenti esetekben egyedi igény szerint kerülnek összeállításra, minden esetben kérjük vegyék fel velünk a kapcsolatot, hogy mihamarabb megoldást találhassunk a problémájukra.
A Pettrack Kft. lopásgátlással is foglalkozik és teljes körű megoldást tud nyújtani az autótulajdonosnak, méhészeknek, rendezvényszervezőknek. Kérjen árajánlatot még ma és gondoskodjon megfelelően gépjárműve lopásgátlásáról és biztonságáról!